CONSILIER ASIGURARI - METROPOLITAN LIFE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti
Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei
Prezinta oferta de produse si servicii,consiliaza clientii in alegerea solutiei optime
Negocierea contractelor,supervizarea derularii contractelor
Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
Realizarea obiectivelor stabilite de companie
Se subordoneaza Unit Managerului

CERINTE

- abilitati de comunicare si negociere;
- gandire analitica, orientare catre rezultat;
- experienta in domeniu - avantaj
- dinamic, persuasiv, integru
- studii min. bacalaureat, studii superioare avantaj;
- capabil sa asimileze cunostiinte noi;
- spirit antreprenorial, tenacitate si rezistenta la stres;
- atitudine pozitiva, sociabil, ordonat;
- persoane ambitioase dornice sa-si maximizeze veniturile;

BENEFICII OFERITE

Pachet financiar motivant peste nivelul pietei, format din parte fixa, comisioane si bonusuri;
Program de training de vanzari si abilitati manageriale;
Posibilitati de formare si dezvoltare profesionala;
Mediu de lucru dinamic si profesionist;
Suport logistic;
Oportunitate reala de PROMOVARE in functie de rezultatele personale