Collection Officer in Bucuresti

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea unui portofoliu de debitori;
Contactarea telefonica a debitorilor;
Negocierea conditiilor de plata conform procedurilor interne;
Prezentarea modalitatilor de plata;
Analizarea si raportarea situatiei portofoliului gestionat;
Monitorizarea respectarii intelegerilor de plata agreate cu debitorii;
Participarea proactiva la sporirea eficientei si organizarea optima a activitatii in cadrul departamentului Colectare Creante pe Cale Amiabila.

CERINTE

Experienta constituie un avantaj, dar nu este obligatorie;
Abilitati de comunicare, acuratete si corectitudine in exprimare;
Abilitati de negociere;
Persoana organizata, orientata catre client si rezultate;
Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office si PC in general;
Capacitatea de a se integra intr-o echipa deja formata.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: iuliana.apopei@abchumancapital.ro

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea desfasurarii activitatii intr-o companie multinationala si posibilitatea de a dobandi cunostinte noi;
Pachet salarial atractiv (parte fixa + bonus in functie de performanta), bonuri de masa, abonament Bookster, 7Card, alte beneficii;
Posibilitati de dezvoltare profesionala prin traininguri interne si externe.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/