Colector donatii

Romania Ajuta-ti Aproapele

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
-Prezentarea portofoliului cu cazuri sociale persoanelor in vederea obtinerii de donatii
-Pentru fiecare donatie obligatoriu taiere chitanta

CERINTE

- Inspira incredere
- Bune abilitati de comunicare
- Usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale
- Orientare spre rezultate
- Disponibilitate pentru un post cu activitate 100% de teren, dinamica

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
-Salariul motivant platit de sponsorii nostrii+bonusuri

-Suntem o organizatie non-guvernamentala, apolitica si non-profit, inregistrata in Aprilie 2001. Prin programele noastre contribuim la imbunatatirea vietii semenilor nostri aflati in situatii de marginalizare si risc social.
- Misiunea Fundatiei:
Fundatia “Romania Ajuta-ti Aproapele” este preocupata permanent de sustinerea morala, educative, materiala si financiara a copiilor, adultilor si batranilor saraci si bolnavi, avand mai multe variante privind ingrijirea si tratarea persoanelor nevoiase indiferent de varsta, sex si religie, distribuirea bunurilor făcându-se în baza unor anchete sociale.

-Domenii de activitate:
1. Asistenta mamei si a copilului
2. Camine batrani
3. Asistenta si ingrijire batrani
4. Camine copii
5. Sustinerea familiei
6. Dezvoltare ONG
7. Programe pentru copii si tineri
8. Strangere de fonduri
9. Dezvoltare abilitati si programe de training
10. Programe de voluntariat