Chimist / Inginer Chimist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

SOCIETATE COMERCIALA AVAND CA ACTIVITATE FABRICAREA DE PRODUSE DEZINFECTANTE PENTRU SECTORUL ALIMENTAR / SANITAR SI PRODUSE GAMA SECTOR AGRICOL, SELECTIONEAZA CANDIDATI PENTRU POSTUL DE INGINER CHIMIST.

- verificarea calitatii materiilor prime ce intra in procesul de fabricare,
- stabilirea conditiilor de compatibilitate, depozitare si manipulare in conformitate cu fisele de securitate ale substantelor chimice ce le va manipula,
- controlul si verificarea procesului de fabricare al produselor,
- determinarea proprietatilor fizico-chimice al produselor fabricate,
- controlul calitatii produselor, arhivarea documentelor pentru fiecare determinare efectuata,
- efectuarea de corectii de retete daca este cazul,
- intocmirea necesarului de agenti chimici pentru desfasurarea proceselor in concordanta cu consumurile normale si calitatile impuse,
- dezvolta produse noi, adaptate cererii pe piata interna.

CERINTE

- sa aiba domiciliul in Bucuresti,
- studii universitare in domeniul chimiei organice si experienta in laborator chimic,
- capacitati de comunicare si relationare,
- persoana placuta, riguroasa, punctuala si ordonata,
- persoana constiincioasa, atenta la detalii,
- cunostinte medii de limba engleza,
- experienta in domeniul chimiei organice atat teoretic cat si practic,
- cunostinte solide de distilare, extractie, manipulare a diferitelor substante,
- predispus la deplasari / program prelungit,
- cazier fara inscrisuri.

ATENTIE!

- DUPA SELECTIA CANDIDATILOR, INTERVIUL SE VA SUSTINE SUB O CLAUZA DE CONFIDENTIALITATE SEMNATA IN PREALABIL, conform Art. 26 din CODUL MUNCII.
PRIN TRIMITEREA CV-ULUI CATRE COMPANIA NOASTRA, INTELEGEM CA ATI LUAT LA CUNOSTINTA ACESTI TERMENI LEGALI!

BENEFICII OFERITE

- concedii platite de catre societate,
- salariu atractiv plus comision,
- telefon mobil.