Cercetator in comunicatii

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - SIEMENS SYSTEM PARTNER

Job expirat

RESPONSABILITATI

- concepe, experimenteaza, culege date, face analize calitative si cantitative si fundamenteaza solutii tehnologice, metode, procedee si altele asemenea in cadrul temei de cercetare;
- intocmeste raportul de cercetare;
- raspunde de calitatea stiintifica a lucrarilor realizate;
- valorifica rezultatele originale ale cercetarii stiintifice prin articole publicate in revistele de specialitate, prezentari la conferinte sau simpozioane, brevete de inventie etc.
- participa la elaborarea de proiecte de cercetare (formulare de competitie, depunere de proiecte);
- elaboreaza documente interne necesare activitatii de cercetare si raportari.

CERINTE

-absolvent Politehnica reprezintã un avantaj;
-buni vorbitori de limba englezã, germanã sau francezã;
-abilitãţi de gândire creativã şi inovare;
- functie / grad profesional CS I, CS II, CS III sau profesor reprezinta un avantaj.

DESCRIEREA FIRMEI

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Solutii in comunicatii

Companie de consultanta si servicii in domeniul telecomunicatiilor, activa pe piata de centrale telefonice in Romania din anul 1991, partener autorizat SIEMENS, isi desfasoara activitatea in domeniile: distributie, vanzari, instalari si consultanta.

Distribuim, comercializam si instalam centrale telefonice Alcatel, Siemens, Panasonic, oferim service, gama profesionala de telefoane analogice si digitale, terminale ISDN, servere / soft de comunicatii si gateway EICON, proiecte la cheie, garantie si asistenta, proiectare si executie cablari structurate UTP, consultanta gratuita, sisteme de transmisiuni PCM si HDSL, casti operatoare profesionale.