Cautam vanzatori/casieri/lucrator comercial

Pronto Express

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- vanzare la casa (verificare numerar/ evidenta rapoarte fiscal - Z etc)
- receptie marfa (Facturi/Nir/Avize/Retur etc)
- curatenie magazin
- realimentarea rafturilor cu marfa
- recomandare promotii
- verificare FIFO
- relationarea cu clientii
- inventare (lunare)
- implicarea in diversele evenimente pe care le vom organiza (recompensate)

CERINTE

Cautam persoane motivate, interesate sa se angajeze ca lucrator comercial. Experienta nu este obligatorie, dar trebuie sa ai atitudine pozitiva, sa fii comunicativ si sa ai spirit de echipa. Avem nevoie de persoane serioase, punctuale, cu simtul raspunderii si dornice sa aiba un loc de munca stabil

- comunicativ
- sociabil
- dornic de a invata lucruri noi si de a se dezvolta profesional in cadrul firmei noastre
- spirit de vanzator
- simt tehnic (sa cunoasca calculatorul la un nivel elementar)
- rezistent la stres
- atentie distributiva
- sa locuiasca in proximitatea magazinului (adresele magazinelor le gasiti pe www.prontomobile.ro)

Optional (reprezinta un avantaj):
- diploma lucrator comercial
- experienta in retail alimentar cu amanuntul (mic.ro, megaimage, profi, etc)
- experienta in programul de gestiune Magister

BENEFICII OFERITE

- functie cu posibilitati de avansare in cadrul companiei
- salariu fix si bonusari in functie de vanzarile magazinului
- implicarea in diverse evenimente organizate de catre noi, va fi recompensata
- salarizarea se va negocia in functie de experienta
- traininguri gratuite
- contract de munca incheiat pe perioada nedeterminata

DESCRIEREA FIRMEI

Viziunea

PRONTO va ajunge lider pe piața magazinelor de proximitate din București prin:

Calitate si Dinamism
Creativitate si Pasiune

Misiunea

Vom face tot ce ne sta in putinta pentru a creste calitatea vieții bucureștenilor, aducându-le aproape de casa aproape tot ce au nevoie pentru ei si familia lor, pentru a putea cumpăra de la noi repede si bine.
Valori

INTEGRITATE: in tot ceea ce facem respectam valorile etice fundamentale
SATISFACTIE: urmarim excelenta si intelegem ca binele este dusmanul excelentei
DINAMISM: alegem sa ne facem treaba repede si bine
CULTURA ANTREPRENORIALA: munca si ideile noastre creeaza dezvoltare personala si a firmei.
RESPONSABILITATE SOCIALA.