Cautam talente: Manager birou de studii mecanice

SC EXCENT DEFI ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI RESPONSABILITATI :

COMPETENTE TEHNICE

Proiectare ansamblu mecano-sudat, prelucrari mecanice, control, montaj,
Cunoasterea procesului de fabricare a pieselor unicat sau prototip,
Capacitatea de estimare a timpului destinat proiectarii si fabricarii,
Experienta in proiectarea de masini speciale si/sau linii de asamblare si/sau structuri metalice si/sau utilaje de asamblare, control, montaj, uzinaj, stantare si/sau mijloace de manipulare

ORGANIZAREA SI MANAGEMENTUL TEHNIC AL BIROULUI DE PROIECTARE
Asigura analiza caietelor de sarcini,
Stabileste fazele premergatoare proiectelor (schemele de principiu si functionale),
Da dovada de o buna orientare tehnica, oferind suport echipei (dimensionare, arhitectura…),
Informeaza pilotii de proiect asupra sarcinilor ce vor trebui realizate

MANAGEMENTUL RESURSELOR UMANE

Organizeaza si gestioneaza timpul de lucru al echipei sale, respectand obiectivele proiectului
Participa la procesul de recrutare pentru biroul de proiectare
Dezvolta competentele resurselor umane

CERINTE

CERINTE :

Inginer mecanic a carui experienta sa fie completata de abilitati manageriale de cel putin 10 ani intr-un birou de proiectare,
Experienta de conducere a unei echipe depersoane,
Capacitatea de a manageria o echipa,
Abilitatea de a monitoriza activitatea biroului de proiectare,
Calitati de comunicare si leadership,
Bune aptitudini de analiza si propunere,
Persoana riguroasa, cu bune capacitati de organizare,
Folosirea curenta a limbii engleze ; cunoasterea limbii franceze constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Mediu de lucru performant, formare si dezvoltare continua a competentelor;
- Angajatii nostri sunt parteneri ai managementului si suntem in cautarea de parteneri talentati pe perioada nedeterminata;
- Formare profesionala in Franta;
- Remuneratie in concordanta cu responsabilitatile postului si competentele detinute;
- Tichete de masa;
- Asigurare medicala tip Bussiness;
- si cel mai important: o echipa frumoasa!
EU SUNT UN TALENT, EU APLIC!

DESCRIEREA FIRMEI

eXcent in lume:
Franta         Romania      USA    Mexic         Maroc

eXcent Romania, filiala locala a Grupului eXcent - grup de origine franceza, cu o prezenta internationala in continua expansiune (Franta, Marea Britanie, Germania, Mexic, USA) - este specializata in servicii de inginerie, proiectare, consultanta tehnica si managementul afacerilor in procesul industrial.

Conceptor si integrator de solutii industriale, grupul eXcent realizeaza proiecte pentru cei mai mari actori din sectorul indutrial Aeronautic, Automotive, Feroviar, Energetic, Aparare, Spatial si Naval.
Cei 600 de angajati, eXcent creaza impreuna, societatea eXcent de maine, gratie expertizei lor din sectorul ingineriei industriale, care acopera intregul proces de productie: de la Conceptie, Integrare si mentenanta industriala la Echipamente de dezvoltare si cercetare, Lean Manufacturing si Robotica, precum si serviciile transverse: Calitate, Supply chain si Cumparari.

Sunteti un inginer talentat?

Sunteti creativ, pasionat de inginerie si apreciati lucrul in echipa?

Atunci, echipa eXcent va asteapta!

eXcent este in cautarea de ingineri talenti si pasionati in toata Romania, pentru birourile noastre din Bucuresti, oferind contracte pe perioada nedeterminata sau stagii. Talentele cautate sunt profile tehnice de formatie in special mecanica, dar si Talente cu dubla competenta in management de proiect si dezvoltare comerciala.

600 de TALENTE repartizate in 11 locatii in Franta si 6 locatii internationale
La Rochelle Bordeaux Toulouse Figeac Bourges Nantes Saint-Nazaire Rennes Paris Belfort Marignane Youngstown Casablanca Bucarest Hambourg

Gratie politicii de recrutare si selectie exigente precum si a unei politici solide de formare continua si integrare pe post, ne asiguram de faptul ca  faptul ca, angajatii eXcent sunt experti polivalenti capabili de a aduce proiectelor noastre, un plus de valoare!