Sc cauta Administrator retea IT si Administrator imobil

Roma Butiq

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrator Retea IT

Statii lucru :
1. mentinerea in buna functionare a statiilor de lucru: devirusari, rezolvarea diverselor probleme de soft/hard (inlocuire componente)
2. instalarea/configurarea de pachete software, instalare/configurare periferice si rezolvarea eventualelor incidente tehnice
3. instalarea de noi echipamente in retea
4. monitorizari ale traficului Web (internet si email-uri: total, pe useri, pe diferite destinatii, etc)

Server:
1. configureaza noi conturi de utilizatori, grupuri de membri etc;
2. aloca drepturi pe foldere – Public Folders si Explorer – conform regulilor interne
3. upgrade patch-uri de securitate
4. verificarea functionarii devirusatoarelor (+ verificari ale Log-urilor ) si a bunei functionari a procesului de upgradare automata
5. supervizarea procesului back-up automat si confirmarea explicita si periodica a faptului ca totul este ok (verificari de consistenta si securitate)

Mentinere relatie furnizori IT:
1. se ocupa de cautarea ofertelor si achizitionarea echipamentelor IT (PC, notebook, echipamente periferice, inclusiv telefoane)
2. mentine relatia cu furnizorul de servicii pentru configurarea/rezolvarea defectelor centralei telefonice
3. mentine relatia cu furnizorii de servicii pentru intretinerea copiatorului si, dupa caz, a altor echipamente IT
4. mentine realtia cu furnizorul de Internet – in cazul aparitiei de disfunctionalitati ale conexiunii Internet – pentru rezolvarea acestora
5. mentine la zi dosarul de evidenta a retelei de calculatoare (statii de lucru, utilizatori, configurari, drepturi alocate pe foldere etc) si actualizeza/dezvolta periodic setul de proceduri de lucru (specifice)

Actualizeaza site-urile administrate precum si newsletterele aferente

Administrator Imobil

- Planificarea si coordonarea activitatii administrative ( curatenie, intretinere si protocol)

- Asigura intretinerea si organizarea parcului auto al firmei ( intretinere masini, urmarie costuri cu transportul si intretinerea masinilor, organizarea transportului intern)
- Asigura buna functionare a instalatiilor si utilitatilor cladirii ( apa, canalizare, incalzire, mobilier)

- Asigura aprovizionarea si instalarea si intretinerea
echipametnelor, instalatiilor, mobilierului cladirii

- Mentine legatura cu furnizorii de materiale

- Pregatire rapoarte de cheltuieli aferente activitatii prestate

CERINTE

1. Responsabilitate, putere de concentrare si eficienta in munca
2. Persoana comunicativa si optimista;
3. Persoana organizata (managementul timpului, planificare, monitorizare si raportare activitate - la cerere)
4. Disponibilitate deplasari

BENEFICII OFERITE

Decont transport deplasari

DESCRIEREA FIRMEI

Firma consultanta