CATIA V5 Inginer Proiectare Mecanica pentru Industria auto

GURUCAD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In prezent suntem in cautarea unui CATIA V5 Inginer Proiectare Mecanica (scule) pentru Industria Auto pentru lucru on-site la unul din clientii nostrii din vest-ul tarii.

Responsabilitati:
- Realizarea proiectelor 3D si 2D in CATIA V5 pentru industria auto;
- Modelare de piese si ansambluri 3D;
- Realizarea desenelor de executie 2D pentru piese unice si ansambluri/instalatii si a modificarilor ulterioare ;
- Activitati de dimensionare, fezabilitate si modelare, realizarea lantului de cote si planuri de detaliu utilizand CATIA V5;
- Participarea la stabilirea solutiilor tehnice;
- Suport pentru solutii tehnice optime pentru desfasurarea proiectelor;

CERINTE

Cerinte:
- Absolvent(a) studii superioare tehnice (TCM, Mecanica);
- Experienta anterioara in proiectare in CATIA V5;
- Cunostinte solide de cotare ISO, tolerante, geometrie;
- Cunostinte bune de limba engleza – nivel intermediar, conversational si tehnic;
- Cunostinte de limba Germana - reprezinta un avantaj;
- Cunostine bune MS Office (Word, Excel, PowerPoint si Outlook);

- Aptitudini:
- Persoana organizata, motivata, comunicativa;
- Atentie la detalii;
- Abilitati de planificare si prioritizare;
- Creativitate si gandire inovatoare – „find solution”;
Sunteti interesat(a) in a va alatura echipei noastre si de a va construi reputatia de expert in proiectare mecanica? Va rugam sa ne transmiteti documentele cererii complete, inclusiv asteptarile salariale si data de incepere pe adresa de e-mail: hr@gurucad.ro

INFO : Va multumim pentru interesul acordat societatii noastre si pentru transmiterea aplicatiilor dvs. Toate CVurile sunt atent analizate si salvate in baza de date a companiei. Cu toate acestea, va aducem la cunostinta ca in urma acestui anunt, vor fi contactati numai candidatii compatibili cu postul disponibil.

Infiintata in Octombrie 2011 cu accent pe suport pentru GURUCAD Germania in Conceptie, Proiectare - ca Partener Off-Shore GURUCAD SRL realizeaza proiecte de Inginerie si IT in sistemul work-package pentru diferite industrii (Aerospace, Automotive, Medical, Robotica, Construcții Navale, Customer Goods) de la cerintele clientului pana la produsul final.
In activitatile pe care le desfasuram suntem condusi de urmatoarele principii:
- Succesul deplin in realizarea proiectelor;
- Realizarea livrarilor peste asteptarile clientului;
- Promptitudine si competente tehnice avansate pentru finalizarea proiectelor la parametri inalti;
- Proiectele sunt realizate dupa aceleasi proceduri ca si la GURUCAD Germania (mentalitatea germana)
Alte arii de activitate ale GURUCAD SRL sunt: 3D / 2D design de produs, Consultanta, Traininguri, Servicii si Produse IT. Suntem implicați activ în standardizarea proceselor de lucru ale companiilor prin furnizarea de soluții (training, metode, automatizare - macro-uri, API), care sa le ajute in reducerea timpului de realizare a unui produs și construirea de procese stabile corporative care sa îmbunătățeasca know-how-ul general al companiei pentru produsele viitoare.
Inginerii noștri au mai mulți ani de experiență în mai multe industrii-cheie (Aerospace, Automotive, Medical, Robotica, Construcții Navale, Customer Goods) fiind capabili sa se descurce in situatii care sunt fara iesire chiar si pentru clientii nostri.
(www.gurucad.ro)