Casier

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persons Romania cauta pentru un magazin de piese auto din zona Lizeanu, un Casier cu minim 2 ani experienta in facturare/casierie.

Descrierea jobului:

- Raspunde de tinerea corecta si la zi a evidentei primare privind activitatile de incasari si plati prin casierie.
- Intocmeste corect si la zi chitantele si/sau bonurile fiscale pentru sumele incasate de la clienti la vinzarea cu plata pe loc, in cash sau in numerar dupa caz conform facturilor intocmite.
- Incaseaza sumele de bani de la clienti, prin numarare faptica, in prezenta acestora.
- Raspunde de exactitatea calculelor din documentele intocmite.
- Elibereaza numerar din caserie numai pe baza unei Dispozitii de plata semnata de administratorul societatii si de contabilul sef.
- Respecta cu strictete procedurile de lucru.
- Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
- Opereaza in stoc miscarile de marfa intrare/iesire.
- Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
- Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazin
- Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege
- Urmareste completarea de catre clienti a documentelor fiscale conform legislatiei
- Listeaza documentele fiscale ce insotesc marfa si le transmite clientului
- Pastrarea confidentialitatii informatiilor legate de firma
- Utilizarea si pastrarea in bune conditii a documentelor cu regim special
- Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei

Se interzice:
- Incasarea si introducerea in gestiune de sume in numerar sau orice alte bunuri sau valori de la persoane fizice sau juridice, fara a se elibera pe loc documentul justificativ, care sa ateste efectuarea respectivei operatiuni.

CERINTE

Cerinte:

- Minim 2 ani experienta in facturare/casierie;
- Atentie la detalii;
- Bune abilitati de operare PC;
- Rigurozitate;
- Spirit de observatie;
- Abilitati de organizare si disciplina;
- Abilitati de comunicare si interrelationare cu clientii magazinului;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Salariu fix;
- Mediu de lucru dinamic;

Persons este o agentie de recrutare si leasing de personal infiintata la sfarsitul anului trecut de catre o echipa tanara de antreprenori.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revolutioneze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane atat cu angajatorul cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement