Call Center Agent Home Office - PROGRAM FULL TIME

RM VISION

Job expirat

RESPONSABILITATI

In functie de specificul fiecarui proiect, printre principalele responsabilitati sunt:

Preluarea de apeluri incoming si outgoing (InfoLine, Customer Care, Survey Calls)

Trimiterea de e-mail-uri si faxuri pentru InfoLine sau Customer Care services;

Documentarea exacta a interactiunilor in sistemul CRM sau in alte sisteme de clienti.

CERINTE

-LIMBA GERMANA NIVEL-AVANSAT (OBLIGATORIU)

- Abilitati excelente de comunicare si o atitudine orientata spre client;

- Atitudine pozitiva, dorinta de a invata lucruri noi, insistent;

- Punctualitate si abilitatea de a face mai multe activitati in acelasi timp;

- Abilitati de a folosi calculatorul, viteza mare de dactilografiere ;

- Auto-motivat si cu spirit de echipa;

- Experienta anterioara intr-un call center constituie un avantaj;

- Disponibilitatea de a lucra si in zilele de sambata.

- Excel si Word - nivel mediu

- CV-ul în limba GERMANA si ROMANA cu poza

BENEFICII OFERITE

- Job Home Office

-Timp de lucru de bază 160 oră (plata pe oră)

- Home Office Job

- Candidatii fara experienta, dar cu potential vor fi ajutati sa-si dezvolte abilitatile;

- Oportunitate de a lucra pentru clienti renumiti pe piata;

- Participarea la proiecte variate si dinamice in cadrul carora cunostintele si abilitatile pot fi insusite si perfectionate;

- Training-uri specializate si suport continuu pentru cresterea profesionala cu o echipa entuziasta de tineri profesionisti.

Dacă aveți întrebări suplimentare, vă rugăm să ne contactați prin telefon sau Skype.

Rotter & Muthig (RM) VISION ist ein rumänisches Call Center, welches in Deutschland gegründet und Rumänien aufgebaut wurde.