Căutăm vânzătoare tenace, cu voce convingătoare

ALX BUSINESS MACHINE

Job expirat

RESPONSABILITATI

O echipă de traineri experimentati livrează servicii de instruire practică de managament, marketing si vânzări, generând cresterea productivitătii pentru personalul de conducere si de executie, din firme cu activitate în domenii diferite, cu operatiuni în Bucuresti si/sau în regiunea Muntenia.
Pentru că afacerea creste, echipa de vânzări trebuie completată cu o colegă nouă.

Rolul tău va include:
- Actualizarea informatiilor si datelor de contact pentru firmele aflate în lista filtrată după criterii de profil
- Verificarea telefonică a potentialului de cumpărare al firmelor din listă
- Prezentarea (telefonic si prin email) a principalelor beneficii ale serviciilor de instruire practică
- Stabilirea de întâlniri pentru prezentarea detaliată a serviciilor
- Asistentă (ocazional) pentru trainerii seniori la întâlnirile de prezentare detaliată
- Asistentă în procesul de ofertare, negociere si contractare
- Evaluarea satisfactiei beneficiarilor de servicii de instruire practică

Procesul de selectie va include o probă de lucru.

Dacă îti place să vinzi, hai să asigurăm angajatilor acces la cursurile de care au nevoie, să ne crestem satisfactia profesională si să facem si bani împreună!

CERINTE

Te vom prefera altor candidati dacă:
- Ai plăcerea de a vinde
- Vrei să câstigi cât mai mult vânzând cât mai mult
- Ai mai vândut deja (orice) cu succes către decidenti din firme medii si mari
- Ai abilitatea de a lucra cu fisiere MS Excel, PowerPoint, Word
- Stăpânesti meandrele exprimării corecte si convingătoare în limba română
- Ai absolvit (sau esti aproape) studii universitare la o facultate credibilă

BENEFICII OFERITE

Te vom sprijini să îti faci bine treaba cu:
- Laptop
- Telefon mobil
- Instruire practică
- Perioadă de probă de 3 luni
- Program flexibil, posibilitatea lucrului de acasă
- Retributie motivanta (venit fix + variabil in functie de rezultate)