C++ Developer

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cercetarea, designul și dezvoltarea produselor software destinate aplicațiilor de plăți electronice din portofoliul de produse al companiei;
- Dezvoltarea aplicațiilor pentru sistemele de terminale bancare de plăți cu card, (terminale EFTPOS), a tehnologiilor de card smart, securizări de date, aplicații de management de rețele de terminale și tranzacții

CERINTE

- Absolvent al unei instituții de învățământ superior de profil informatic sau care a inclus module importante de cursuri de programare;
- Cunoștințe bune de dezvoltare de proiecte in C/C++;
- Cunostinte bune SQL;
- Cunoștințe despre protocoale și sisteme de comunicații de date (retele TCP/IP, GPRS, etc.);
- Cunoștințe bune de XML;
- Limba engleză – scris/vorbit la nivel bun;
- Abilități foarte bune de lucru în echipă.
- Experiența în domeniul tranzacțiilor cu card bancar, în sisteme de EFTPOS-uri, ATM-uri sau aferente, poate constitui un avantaj;
- Cunoștințe și experiență de lucru cu protocolul de mesaje tranzacționale de plăți ISO8583 - constituie avantaj;
- Expunere/ experienta alte limbaje de programare (C# / JAVA) - constituie avantaj.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.