C++/C Software Developer in Sibiu

Job expirat

Cablaje / Automotive
IT Software
Internet / Comert electronic
Telecomunicatii
Nivel experienta
3 - 5 ani
5 - 10 ani
Tip contract
Full-time
Nivel studii
Facultate (in curs)
Nivel salarial
Confidential
Localitate
BUCURESTI
Brasov
Cluj Napoca
Sibiu
Timisoara
Tara
ROMANIA
Valabilitate
07-06-2011 : 07-07-2011
Vizite
2

Responsabilitati

Responsabilitati:
Realizarea si dezvoltarea de aplicatii software pentru configurarea si controlul componentelor produse de catre companie.
Testarea si controlul modulelor de software

Cerinte

Cerinte:
Absolvent de studii superioare de specialitate
Foarte bune cunostinte de C++, C
O buna intelegere a procesului de dezvoltare a software-ului
Experienta in realizarea si implementarea aplicatiilor OOP
Bune cunostinte de limba engleza sau germana
Experienta in QT, Linux
Librarii C++: Standard, Boost
Cunostinte de SVN, XML, Python, Scrum, Enterprise Arhitect

Beneficii Oferite

Se ofera:
Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie dinamica, de inalt nivel tehnologic
Salariu motivant

Descrierea firmei

Suntem o firma de consultanta in domeniul resurselor umane din Sibiu si oferim servicii de recrutare si selectie de personal pentru pozitii de specialisti cu studii superioare, middle management si top management.
Prin munca si profesionalismul nostru, prin aprecierea clientilor nostri ne-am consolidat pozitia pe piata locala de consultanta resurse umane si ne-am castigat un loc de frunte printre companiile de consultanta HR din Sibiu.

Gaseste toate anunturile pentru meseria Software Developer