Buyer - Manager Achizitii

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvoltă şi menţine relaţia cu furnizorii alocaţi;
• Negociază cu furnizorii condiţiile comerciale anuale şi speciale pe parcursul anului astfel încât să asigure condiţii comerciale competitive şi avantajoase faţă de concurenţă;
• Negociază cu furnizorii bugete şi acţiuni specifice de promovare (campanii) desfăşurate prin intermediul companiei pe care o reprezintă;
• Identifică oportunităţi de colaborare cu furnizorii noi în vederea lărgirii portofoliului;
• Analizeză în dinamică vânzările / profitabilitatea / brand /categorie;
• Prospectează mereu piaţa, efectuând analize şi compară gamele de produse si preţurile acestora;
• Urmareşte permanent studiile de piaţă şi analizele transmise de departamentele de specialitate, cu scopul de a se informa asupra evoluţiei acestora;
• Este responsabil de aplicarea politicii promoţionale, fiind responsabil de produsele alese în campanii, promoţii şi cataloage.

CERINTE

• Studii superioare finalizate - profil tehnic / economic / medical;
• Experienţă în domeniu, cel puţin 2 ani achiziţii / vânzări
• Cunoştinţe avansate excel;
• Fire analitică şi dinamică,
• Experienţă în negocieri, abilităţi de comunicare şi persuasiune,
• Bune abilităţi de organizare şi gestionare a informaţiilor;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv
• Bonuri de masa
• Bonusuri de performanta
• Asigurare medicala privata
• Autoturism de serviciu
• Posibilități de dezvoltare în cadrul unei echipe tinere şi dinamice

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro