Business Sales Representative

Cosmos Mobile

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identificarea si contactarea clientilor business, in vederea desfasurarii proiectelor de vanzare a solutiilor de telecomunicatii specifice Telekom Business;
• Sustinerea vizitelor la client in vederea identificarii nevoilor si oportunitatilor de vanzare;
• Negocierea si semnarea contractelor de vanzare cu clientii business;
• Colaborarea cu departamentele responsabile in vederea implementarii si activarii contractelor semnate, in acord cu cerintele si standardele agreate cu clientii;
• Initierea, dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii business;
• Realizarea rapoartelor de activitate in ceea ce priveste discutiile initiate si evolutia lor, contractele semnate si activate si proiectele aflate in desfasurare;
• Monitorizarea evolutiei pietei de telecomunicatii, in zona de responsabilitate, precum si a actiunilor competitiei si asigurarea pozitionarii eficiente a ofertei Telekom in demersurile de vanzare.

CERINTE

- persoana serioasa, ordonata si responsabila
- orientare catre client si catre atingerea rezultatelor propuse si/sau impuse
- bune abilitati in comunicare
- permis de conducere categoria B - OBLIGATORIU
- disponibilitate la deplasari
- cunostinte de operare PC si de lucru cu pachetul Office
- experienta in domeniul vanzarilor sau telecomunicatii constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariul stimuleaza performanta si are o componenta fixa si una variabila, in functie de performantele in vanzari.
- masina de serviciu
- laptop
- telefon
- training-uri specializate
- posibilitati de promovare
- seriozitate

DESCRIEREA FIRMEI

Partener Telekom