BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER (ARHITECT) – servicii de proiectare

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Tinteste si prospecteaza potentialii clienti - vanzare servicii de proiectare;
• Pregateste ofertele comerciale, implicandu-se inclusiv din punct de vedere tehnic - experienta de arhitect necesara
• Asculta cerintele clientilor pentru a le putea determina nevoile si a le propune solutii adaptate.

CERINTE

- Experienta similara in vanzari
- Studii de arhitectura.

Calitati cerute:
• Abilitatea de a asculta clientul pentru a-i putea intelege nevoile progresive;
• Abilitatea de a vinde: argumentare, negociere, incheiere de contracte;
• Abilitatea de a crea legaturi: intretinerea unei relatii de parteneriat cu clientii sai pentru a le anticipa nevoile. Constituirea unei relatii de parteneriat printr-o abordare curioasa/entuziasta si metodica;
• Abilitatea de a se adapta la interlocutorul sau: capacitatea de a evolua in medii diferite;
• Metoda si organizare: gestionarea timpului de lucru si a deplasarilor in functie de obiectivele comerciale.

CV-urile pot fi trimise la corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/