Business Developer

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Previzioneaza, planifica, coordoneaza si dezvolta relatiile comerciale cu clienti autohtoni si straini;
* Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor/serviciilor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
* Urmarirea realizarii target-ului de vanzari semestrial,anual;
* Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
* Stabileste si participa la intalnirile cu clientii;
* Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
* Asigura asistenta tehnica la punerea in opera a produselor conform caietelor de sarcini, intocmirea proceselor verbale;
* Raspunde pentru calitatea procesului de vanzare;
* Raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;

CERINTE

- Experienta minim 3-5 ani vanzari de produse in piata IT&C;
- Cunostinte excelente de limba engleza;
- Cunostinte operare PC: Ms Office; internet;
- Permis auto, categoria B, cu experienta.
- capacitate foarte buna de comunicare si negociere, atentie distributiva, abilitati de networking si lucru in echipa, capacitate rapida de decizie, personalitate energica, gandire pozitiva, spirit antreprenorial.

BENEFICII OFERITE

Se va negocia in timpul interviului.