Business Analyst

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati principale:

- Alocarea pe unul sau mai multe proiecte, in supervizarea unui sef de proiect sau a unui director proiect;
- Formalizarea specificatiilor functionale (altfel spus, transpunerea cerintelor business-ului in limbaj tehnic, astfel incat sa poata fi transmise IT-ului);
- Definirea si punerea in aplicare a strategiei de testare;
- Contributia la analiza, monitorizarea si controlul anomaliilor pe durata testarilor;
- Validarea coerentei proceselor cu normele si standardele in vigoare;
- Analiza impactului organizational a solutiilor propuse;

CERINTE

Studii si experienta:

- Studii superioare tehnice (Cibernetica,IT,etc);
- Abilitati forte bune de lucru cu calculatorul;
- Limba engleza minim la nivel mediu.

Abilitati:

Capacitate de analiza si sinteza, dinamism, initiativa;
Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor;
Spirit de echipa.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.