Business Account Manager

Cosmos Mobile

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identificarea si contactarea clientilor business, in vederea desfasurarii proiectelor de vanzare a solutiilor de telecomunicatii specifice Telekom Business;
• Sustinerea vizitelor la client in vederea identificarii nevoilor si oportunitatilor de vanzare;
• Negocierea si semnarea contractelor de vanzare cu clientii business;
• Colaborarea cu departamentele responsabile in vederea implementarii si activarii contractelor semnate, in acord cu cerintele si standardele agreate cu clientii;
• Initierea, dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii business;
• Realizarea rapoartelor de activitate in ceea ce priveste discutiile initiate si evolutia lor, contractele semnate si activate si proiectele aflate in desfasurare;
• Monitorizarea evolutiei pietei de telecomunicatii, in zona de responsabilitate, precum si a actiunilor competitiei si asigurarea pozitionarii eficiente a ofertei Telekom in demersurile de vanzare.

CERINTE

- persoana serioasa, ordonata si responsabila
- orientare catre client si catre atingerea rezultatelor propuse si/sau impuse
- bune abilitati in comunicare
- permis de conducere categoria B - OBLIGATORIU
- disponibilitate la deplasari
- cunostinte de operare PC si de lucru cu pachetul Office
- experienta in domeniul vanzarilor sau telecomunicatii constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariul stimuleaza performanta si are o componenta fixa si una variabila, in functie de performantele in vanzari.
- masina de serviciu
- laptop
- telefon
- training-uri specializate
- posibilitati de promovare
- seriozitate

Cosmos Mobile este o companie infiintata in anul 2005 care activeaza in domeniul telecomunicatiilor. In prezent, Cosmos Mobile este Partener B2B de top al Telekom Romania, este cel mai mare distribuitor independent din Romania de cartele SIM prepay si detine lantul de magazine IQBOX.RO