Bucatar - restaurant cu specific italian

Concepta Ideal Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

Pregateste mancarurile in conformitate cu standardele in vigoare;

Monteaza preparatele si realizeaza decorurile; Participa la elaborarea si testarea retetelor noi in vederea diversificarii preparatelor;

Determina necesarul de materii prime de comandat si realizeaza comenzile de aprovizionare;

Asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare;

Se asigura ca aspectul si calitatea produsului final destinat servirii catre consumator este la standardele agreate;

Supervizeaza personalul din bucatarie;

CERINTE

Candidatul ideal:

Diploma de calificare in domeniu (Bucatar/Gastronomie - specializare in bucataria cu specific ITALIAN);

Cunoasterea produselor alimentare traditionale italiene;

Experienta anterioara in prepararea produselor cu specific italian dar si in bucataria internationala a la carte si pe zona de events/banqueting;

Pasionat de gastronomie, creativ, cu initiativa, bun organizator si gestionar al resurselor;

Atent la detalii, rezistent in situatii generatoare de stres, atitudine pozitiva si aptitudini de planificare si utilizare eficienta a timpului de lucru;

Cunostinte medii de limba italiana/engleza;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

Locatie centrala;
Salariu fix + bonusuri;
Program de lucru: 1 zi Da / 1 zi Nu;
Pragrom restaurant: 10:30 - 24:00;
Contract de munca pe perioada nedeterminata;

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul pe adresa de email: roconcepta ❴at❵ . com !
Va multumim!

Pentru eficientizarea procesului de recrutare, va rugam sa trimiteti CV-ul la adresa noastra de email: roconcepta@gmail.com. Va multumim!