Blue Oil Specialist – Chimist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Despre noi:
Suntem o companie de consultanţă în Resurse Umane şi Business Management. Tot ceea ce întreprindem, realizăm cu pasiune, transparenţă şi implicare, iar acest lucru se reflectă în rezultatele clienţilor noştrii.

Căutăm Blue Oil Specialist – Chimist, pentru o companie de reciclare şi protejarea mediului, care valorifică şi susţine angajaţii. Compania este specializată în transformarea deşeurilor greu de reciclat în resurse reutilizabile, cu viziunea de a rezolva problema deşeurilor la nivel mondial.

Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, în această companie vizionară, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, iar angajaţilor siguranţă şi stabilitate, te invităm să ne cunoaştem şi să vorbim despre cariera ta!

Responsabilităţi:
- Eşti responsabil de laboratorul pe care îl vei conduce;
- Contribui la formarea laboratorului de ultima generaţie;
- Cercetezi şi studiezi aditivii şi solvenţii rezultaţi din procesul de producţie;
- Asiguri controlul calităţii;
- Analizezi zilnic calitatea produselor din producţie;
- Propui Departamentului de Producţie soluţii şi metode de eficientizare, din punct de vedere chimic;
- Soluţionezi problemele întâmpinate;
- Eşti responsabil de stocarea şi calitatea produselor rezultate din Producţie, până la livrarea lor către client;

CERINTE

Pentru reuşita în această misiune ai nevoie de:
- Pasiune pentru îmbunătăţirea mediului înconjurător şi reducerea deşeurilor;
- Ai absolvit chimie, inginerie chimică sau prelucrarea petrolului;
- Experienţa în laborator de produse petroliere
- Proactivitate, iniţiativă şi creativitate;
- Curiozitate ştiinţifică;
- Cunostiinte despre tipurile de combustibili şi aditivii petrolieri;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Recompensarea creativităţii şi inovaţiei;
- Susţinere, siguranţa şi stabilitate;
- Şi beneficiile care nu au ce căuta la beneficii: laptop, telefon, transport şi orice alte unelte pentru îndeplinirea obiectivelor.