BIOLOG / BIOCHIMIST

Medical Group Romgermed

Job expirat

RESPONSABILITATI

Respecta procedurile de lucru existente la nivelul departamentului
Prelucreaza si raspunde de modalitatea de procesarea probelor biologice, validarea tehnica a rezultatelor si indeplinirea tuturor cerintelor privind asigurarea calitatii rezultatelor
Efectueaza investigaţiile de laborator specifice, conform protocoalelor de lucru prestabilite
Asigura si verifica efectuarea programelor de control intern si extern de calitate pt asigurarea calitatii rezultatelor analizelor medicale
Pastreaza rapoartele de evaluare in urma controlului extern de calitate, analizeaza rezultatele neconforme si stabileste actiuni corective si preventive pt inlaturarea neconformitatilor
Raspunde de respectarea termenelor de executie si de livrarea corecta a buletinelor de analize
Participa la promovarea imaginii si a serviciilor Companiei prin calitatea actului medical si profesionalism.

CERINTE

Studii superioare (Biochimie/Chimie/Biologie)
Cunoastere si respectarea codului de deontologie profesionala, precum si a normele specifice profesiei
Cunoaste echipamentele si aparatura de laborator
Certificat de membru si malpraxis vizat pe anul in curs
Experienta in domeniu minim 3 ani

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesate pot aplica la carmen.draghici@clinincaromgermed.ro

Medical Group RomGerMed este este una dintre cele mai mari Companii de Servicii Medicale din Romania, fiind singurul lant de centre medicale cu acoperire nationala.
Aflata intr-o puternica expansiune, Compania RomGerMed ofera servicii medicale clinice, de laborator, Medicina de Urgenta si Medicina Muncii la nivel national.