Biolog/Biochimist

AIS PRODIMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza analize medicale pe analizoare automate (hematologie, biochimie, imunologie, coagulare, biochimia urinei);
- Efectueaza calibrarea aparatelor si control intern si extern de calitate;
- Ajuta la inlocuirea documentatiei RENAR necesara, alaturi de seful de laborator;
- Intocmeste impreuna cu seful de laborator, referatul lunar de necesitate;
- Se ingrijeste de efectuarea mentenantei corespunzatoare fiecarui echipament aflat in lucru.

CERINTE

- Licentiat in biologie/biochimie;
- ALP/ Certificat de membru valabil si vizat la OBBCSSR;
- Asigurarea malpraxis valabila;
- Experienta pe un post similar de minim 1 an in cadrul unui laborator de analize medicale;
- Simt ridicat de responsabilitate;
- Bune cunostinte profesionale (corelatie intre diversele analize medicale);
- Cunostinte utilizare PC;
- Bun organizator si eficient pe postul sau.

BENEFICII OFERITE

Oferta, bonusurile si celelalte beneficii se vor discuta si stabili in cadrul interviului pe care candidatul il va sustine dupa ce va fi selectionat.

AIS GRUP-AIS PRODIMPEX este o companie medical farmaceutica infiintata in anul 1991 ce reuneste un grup de firme ce activeaza in domeniu medical farmaceutic.
Obiectul de activitate al grupului de firme il reprezinta productia substante chimice ce intra in necesarul companiilor producatoare de medicamente.Un alt obiect de activitate il reprezinta distributia de medicamente in retelele de farmacii deja existente si vanzarea directa de medicamente in farmaciile proprii.Firma Ais ofera din 2004 prin compania sa AIS CLINIC servicii si analize medicale complete in : Endocrinologie,Hematologie,Oncologie,Oftalmologie,ORL,Neurologie,Obstretico-ginecologie,Pediatrie,Urologie,Medicina Interna,Ortopedia,Deramato-Venerologie,Psihiatrie,Boli nutritie si Diabet zaharat,Gastroentorologie,Cardiologie,Reumatologie,Balneofizioterapie,Medicina muncii,Medicina de familie