Beauty Adviser

S.C. Help Net Farma SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vino sa te alaturi echipei noastre!

Vei fi la curent cu toate noutatile din domeniul beauty, te vom ajuta prin programe de training personalizate sa-ti dezvolti abilitatile si vei incanta clientii zi de zi cu farmecul, accesibiliatea si expertiza dobandite!

Suntem una dintre cele mai puternice retele de farmacii din Romania, prezenti de 18 ani pe piata, avand cca 1400 de angajati si pestede clienti fideli.

Asteptam CV-ul tau pe adresa: resurse.umane@helpnet.ro sau aplica online la: http://www.helpnet.ro/statics/cariere-helpnet/aplica.

Responsabilitati:

-Identifica nevoile clientilor si le ofera suportul in recomandarea unui produse personalizate pentru nevoile lor,
- Promoveaza produsele cosmetice si dermatocosmetice prin tehnici specifice de vanzari;
- Se implica activ in activitatea de vanzare si promovare a produselor existente, fidelizand clientii existenti si atragand noi clienti.
- Mentine si promoveaza imaginea companiei si a produselor existente.

CERINTE

- Persoana cu abilitati bune de comunicare, convingatoare, dinamica, orientata spre client, perseverenta in atingerea obiectivelor;
- Experienta anterioara intr-o pozitie care implica vanzare/promovare de produse/servicii (Merchandiser, promoter, hostess);
- Experienta anterioara pe o pozitie similara constituie un avantaj
- Absolvent studii medii;
- Cunostinte medii de operare PC: Word si Excel.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Pregatire profesionala sustinuta prin training-uri si informatii de specialitate;
- Posibilitati de promovare profesionala si dezvoltare a carierei.

Fondate in anul 1998, Farmaciile Help Net reprezinta astazi unul dintre cele mai puternice lanturi nationale de farmacii, retea in continua extindere, ce numara in prezent peste 190 de unitati, in cele mai importante orase ale tarii.