BEAUTY ADVISER

S.C. Help Net Farma SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza produsele cosmetice si dermatocosmetice, prezentand si recomandand gamele cosmetice / produsele existente, prin evidentierea beneficiilor acestora pentru clienti; - Se implica activ in activitatea de vanzare si promovare a produselor existente, fidelizand clientii existenti deja si creand un nou portofoliu de clienti.- Mentine si promoveaza imaginea companiei si a produselor existente.

CERINTE

- Absolvent studii medii/superioare;- Persoana cu excelente abilitati de comunicare, persuasiva, dinamica, orientata spre client, empatica si perseverenta in atingerea obiectivelor;- Cunostinte privind afectiunile dermato-cosmetice ( tipuri de ten, afectiuni ale tenului, informatii privind tratamente asociate), constituie un avantaj important;- Experienta anterioara intr-o pozitie care implica vanzare de produse/servicii;- Cunostinte medii de operare PC: Word si Excel.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Pregatire profesionala sustinuta prin training-uri si informatii de specialitate;
- Posibilitati de promovare profesionala si dezvoltare a carierei.

Fondate in anul 1998, Farmaciile Help Net reprezinta astazi unul dintre cele mai puternice lanturi nationale de farmacii, retea in continua extindere, ce numara in prezent peste 190 de unitati, in cele mai importante orase ale tarii.