Avocat Stagiar / Avocat Definitiv

CABINET DE AVOCAT ALINA LETIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutam persoane serioase, cu domiciliul in Bucuresti, responsabile si proactive, care doresc crearea și dezvoltarea unei cariere în cadrul unui cabinet individual de avocatura consacrat.
Candidatul ideal este o persoana organizata, comunicativa, punctuala, loiala si interesata sa dobandeasca experienta in activitatea de consultanta juridica.

Activitate:
- redactarea documentelor specifice;
- tinerea evidentelor specifice activitatii biroului;
- organizarea documentelor si arhivarea acestora;
- fomularea de puncte de vedere pe diferite teme juridice;
- alte activitati juridice;
- rezistenta la stres, capacitate de adaptare, viteza de reactie, abilitati de lucru cu operatiuni multiple;
-formularea si sustinerea actiunilor in instanta pentru recuperarea creantelor sau bunurilor prin procedura somatiei de plata, a dreptului comun, insolventa sau executare silita;
-promovarea tuturor cailor de atac: apel, recurs, revizuire, contestatie in anulare etc.
-evidenta si gestiunea dosarelor atat de instanta cat si consultanta;
-mentinerea si administrarea parteneriatelor cu clientii si colaboratorii societatii;
-reprezentare in procedura insolventei, redactare si sustinere cereri de deschidere a procedurii insolventei, cereri de admitere a creantelor, formularea si sustinerea contestatiilor la tabele preliminare/definitive/cererea de deschidere a procedurii, participare activa la adunarile creditorilor, actiuni de atragere a raspunderii patrimoniale;
-reprezentare in litigii.

CERINTE

CERINTE MINIME:
- permis de conducere - OBLIGATORIU!
- studii superioare absolvite in Drept/Contabilitate
- cunoasterea limbii romane fluent si corect gramatical;, atentie distributiva
- discretie si seriozitate la locul de munca
- persoana disciplinata si corecta
- experienta in specialitatea studiilor constituie un avantaj
- cunoştinţe bune de operare PC (Word, Excel)- nivel mediu/avansat si de utilizare a imprimantei;
- simt analitic;
- bune abilităţi de comunicare;
- disponibilitate la program de lucru prelungit şi in condiţii de stres;
- atentia la amanunte constituie un atribut esential al candidatului ideal;
- fluent in utilizarea calculatorului, tastare rapida;
- vocabular si dictie foarte buna
- persoana dinamica, rezistenta la stres, orientata spre atingerea obiectivelor;
- cunostintele de limba engleza constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferta :
- posibilitatea de a lucra in cadrul unei echipe tinere cu perspectiva de dezvoltare profesionala;
- salariu atractiv;

- Disponibilitate imediata, seriozitate;

Înca de la infiintare CABINET DE AVOCAT ALINA LETIA a inregistrat o crestere
consecventa si dinamica prin perfectionare profesionala, imbunatatirea
calitatii serviciilor oferite, extinderea capacitatii de rezolvare a
solicitarilor primite. Consecinta fireasca a dezvoltarii companiei
consta in sporirea portofoliului de clienti. CABINET DE AVOCAT ALINA LETIA s-a infiintat in anul 2012 avand ca obiectiv principal
promovarea serviciilor juridice la un nivel performant,
profesionalismul, promptitudinea si seriozitatea fiind componentele
esentiale ale succesului nostru.