Automation Engineer - Software Developer

SMS Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea de soft pentru nivelul 1 pentru liniile de benzi (linii de proces).
- Participarea la testele de integrare
- Participarea la punerile in functiune.
- Parametrizarea convertizoarelor de frecventa de tip SINAMICS si VACON
- Crearea documentatiei pentru beneficiar: manualul de utilizator, documentatie pentru mentenanta, specificatii tehnice
- Instruirea operatorilor si a echipei de mentenanta a beneficiarului.

CERINTE

-Studii superioare in domeniu
- Experienta in aplicatii de mari dimensiuni cu STEP7/ PCS7(Process Control Systems).
- Cunostinte despre umatoarele limbaje de programare: LAD, FBD, STL, SCL, S7 Graph, CFC
- Cunostinte despre sisteme Siemens: S7-400, Distributed Safety and F-Systems, ProfiBUS, ProfiNET / Ethernet, Sinamics Drives
- Cunostinte de WinCC
- Capacitatea de a citi o schema electrica, cunostinte despre sisteme de reglare, senzori si actuatori
- Lb. engleza nivel avansat
- Capacitatea de a intelege procesul tehnologic
- Potentialul de a dezvolta solutii inovative si complexe

BENEFICII OFERITE

- asigurare medicala
- tichete de masa
- program intensiv de training si pregatire continua
- indemnizatii speciale pe durata deplasarilor la punerile in functiune