AUDITOR INTERN

rodbun grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Conceperea si aplicarea unui sistem de control intern si de management al riscurilor
• Dezvoltarea si implementarea planului de audit intern la nivel national
• Efectuarea misiunilor inopinate de audit in teritoriu, in scopul verificarii acuratetii inregistrarilor, comparativ cu standardele si regulamentele in vigoare.
• Validarea constatarilor de audit si agreerea cu managementul superior pentru implementarea masurilor corective / preventive necesare, transmise ca propuneri in rapoartele de audit
• Urmarirea modului de implementare a deciziilor, remedierea deficientelor si realizarea rapoartelor de "follow-up”
• Evidentierea permanenta a riscurilor financiare la care se expune compania prin lacune procedurale
• Investigarea cazurilor de suspiciuni de frauda descoperite ca urmare a verificarilor proprii sau la cererea managementului companiei
• Asigurarea documentarii solide a misiunilor de audit, dar si asigurarea acuratetii si completitudinii constatarilor si recomandarilor, in bugetul de timp si financiar aprobat
• Monitorizarea continua a procesului de raportare financiara
• Control financiar preventiv

CERINTE

• Experienta solida in domeniul financiar-contabil, la nivel de seniorat (peste 10 ani de activitate)
• Studii economice aprofundate (ACCA, CAFR, CCFR, CECCAR etc)
• Disponibiltate de efectuare a deplasarilor pe durata indefinita in diverse zone ale tarii
• Utilizare PC nivel avansat (Word, Excel, baze de date)
• Reprezinta un avantaj certificarea CRMA
• Etica profesionala desavarsita.
• Permis auto categ. B

BENEFICII OFERITE

Corelate cu performanta si competentele.

Misiunea companiei este sa aduca prosperitate in Familia Fermierului Roman!
Compania este structurata pe 10 Divizii fiind activa in distributie, cercetare, productie, procesare, trading cu cereale, ferme zootehnice.
Un business complex, integrat, care poate acoperi toate nevoile fermierului roman.
Valorile noastre sunt: "Echipa", “Eficienta”, "Pasiune", "Patriotism" (este o mandrie sa aratam ca un proiect 100% romanesc are succes) si ”Credinta”.

Rodbun = Roman Bun = Viitor Bun!