Auditor

SOLVE PERFORM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifică cerinţele de managementul calităţii specifice client, referentialelor de sistem impuse de client, organizatiilor de acreditare si certificare impuse de client
- Propune si executa planul intern de audit
- Execută Auditul Extern la Furnizori / Subcontractanţi
- Participă la auditurile de secundă şi terţă parte de sistem / proces / produs
- Urmăreste acţiunile corective, preventive şi de îmbunătăţire rezultate din Auditurile Interne / Externe de produs / proces / sistem
- Urmăreşte şi determină închiderea acţiunile corective, preventive şi de îmbunătăţire rezultate din Auditurile Interne / Externe de produs / proces / sistem conform angajamentelor; urmăreşte eficacitatea acestora

CERINTE

1. Studii superioare tehnice - inginer absolvent al Institutului Politehnic – Facultatea Aeronave (de preferinta) sau TCM.
2. Curs de auditor intern pentru sistemul de management al calitatii (recunoscut si atestat), conf ISO 9001:2008 si ISO 19011:2011. Detinerea unor alte atestate de auditor constituie un avantaj (Management Integrat, Management Mediu (ISO 14001, Sanatate şi Securitate Ocupationala (OHSAS 18001), etc. )
3. Curs de managementul calitatii, conform standardului ISO 9001:2008 (recunoscut) - preferabil
4. Cunoasterea limbii engleze (scris, citit si vorbit)
5. Experienta ca auditor al sistemului de management al calitatii de minim 3 ani
6. Experienta profesionala in industria aerospatiala sau prelucratoare de minim 5 ani.
7. Abilităţi de lucru pe calculator: utilizare Microsoft Office şi SAP (constituie un avantaj)
8. Abilitati de organizare, planificare si comunicare
9. Rigurozitate si atentie la detalii
10. Orientare catre rezultate si respectarea termenelor
11. Abilitatea de a lucra in echipa

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare de personal.
Directii de specializare: personal educational si personal retail non-food.