Assistant Manager

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza evidenta pentru corespondenta documentelor primite / trimise in interiorul entitatii si repartizarea acesteia in functie de decizia superiorului ierarhic;
- Primeste si transmite apelurile telefonice, asigura transmiterea catre serviciile in cauza / primirea mesajelor prin fax, copierea documentelor;
- Redacteaza documentele (corespondenta, prezentari, etc) ce privesc problemele zilnice ale organizarii;
- Asigura organizarea eficienta a activitatii entitatii: gestioneaza problemele de pe ordinea de zi, rezervarea salilor de reuniune, etc.
- Planifica si administreaza necesarul de materiale consumabile pentru birou / rechizite, asigurand distribuirea catre personalul entitatii;
- Acorda asistenta la munca de birotica pentru personalul entitatii;
- Realizeaza formalitatile necesare pentru achitarea diverselor facturi;
- Distribuie tichetele de masa;
- Primeste vizitatorii;
- Claseaza documentele normative;

CERINTE

Studii si Experienta:

- Studii economice superioare finalizate;
- Cunostinte economice generale;
- Cunostinte bancare generale;
- Operare calculator;
- Limbi straine: Engleza sau Franceza – nivel avansat; orice alta limba straina - avantaj;

Profilul candidatului:

- Orientare spre client;
- Abilitati excelente de comunicare;
- Cooperare, lucru in echipa;
- Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ, rezistenta la stres;
- Organizare, atentie la detalii;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor;
- Orientare spre rezultat;

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.