ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI, MEDICI REZIDENTI (medicina interna, gastro-enterologie, pneumologie, geriatrie, pediatrie, psihiatrie, urgente, cardiologie, ATI) si MEDICI SPECIALISTI (Recuperare medicala, Cardiologie, Urgente) pentru Belgia

Moving People

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

MOVING PEOPLE SRL, societate profesionala, acreditata in selectia si plasarea personalului medical in strainatate, selecteaza ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI, MEDICI SPECIALISTI si MEDICI REZIDENTI pentru Belgia.

Pentru medici rezidenti si medici specialisti, sunt acceptate candidaturi din toate domeniile de specializare.
Pentru asistenti medicali generalisti, exista locuri de munca in spitale, case de odihna si tratament si firme de ingrijiri la domiciliu.

NU SE PERCEPE NICI UN FEL DE TAXA SAU COMISION DE LA CANDIDATI !!!

CERINTE

Se cer:

Pentru Medici:
- diploma de licenta medic
- certificat de medic specialist
- cunostinte de limba franceza la nivel conversational

Pentru Asistenti Medicali Generalisti:
- Certificat de competente profesionale obtinut la absolvirea Scolii postliceale sanitare sau Diploma de absolvire a Colegiului Universitar Medical
-experienta minim 2 ani in spital ca si asistent medical generalist
- cunostinte de limba franceza nivel conversational (B1)pentru aplicantii pe partea franceza. Asistentilor care nu vorbesc limbi straine si doresc sa aplice la aceasta oferta le oferim cursuri gratuite de limba flamanda.

BENEFICII OFERITE

- Contracte de lucru pe durata nedeterminata;
- Salarii, respectiv, onorarii atractive;
- Conditii de lucru (orar, concediu legal, avantaje) similare cu ale angajatilor din tara de destinatie;
- Cursuri GRATUITE de limba straina (cursuri de perfectionare a limbii franceze, cursuri de limba flamanda), in urma unei selectii prealabile.
- GRATUIT, consultanta si asistenta la indeplinirea formalitatilor administrative in Romania si in tara de destinatie.
- GRATUIT, asistenta la gasirea unei locuinte si la instalarea in prima etapa in tara de destinatie.

Moving People selectează personalul medical şi paramedical din mai multe țări (Liban, Tunisia, Portugalia, Romania) Pentru Belgia si/sau Franta. Structural, suntem prezenţi în ţările de origine ale candidaţilor.