Asistenta Medicala Sefa Bloc Operator

CLINICA PRIVATA CHIRURGIE ESTETICA

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIERE/ RESPONSABILITATI
• Isi desfasoara activitatea in mod responsabil conform reglementarilor profesionale si cerintelor postului;
• Verifica, utilizeaza si raspunde de intretinerea si buna functionare a aparaturii din sala de operatie: electrocauter, aspirator, masa de operatii, lampa sicialitica, etc, a instrumentelor, echipamentelor, mobiliarului si a biectelor de inventar si anunta asistenta sefa de fiecare defectiune;
• Pregateste sala si echipamentul, instrumentarul, materialul steril necesar interventiei chirurgicale: truse instrumente,campuri, halate,comprese, fire, etc si participa la interventia chirurgicala in caz de nevoie;
• Pregateste materialele penreu sterilizare:decontaminare, splare, uscare, ambalare;
• Primeste pacientul in sala si verifica foaia de observatie, tipul interventiei si pregatirea preoperatorie;
• Instaleaza pacientul pe masa de operatie in functie de specificul interventiei, la indicatia medicului chirurg;• Colecteaza, eticheteaza si inregistreaza produse biologice intraoperatorii;
• Asista bolnavul pre si postoperator in blocul operator si ajuta echipa ATI la transportul pacientului in salon

CERINTE

- Absolventa a Scolii Postliceale Sanitare
- Poseda autorizatie de libera practica valabila
- Respecta cadrul de deontologie profesionala si normele care reglementeaza profesia de asistent medical in Romania
- Experienta minima 3 ani in bloc operator
- Solicitudine, interes profesional, integritate, responsabilitate, rabdare, daruire, empatie
- Capacitate de lucru in echipa si atitudine pozitiva
- Cunostinte reale de operare PC
- Cursuri speciale constituie un avantaj
- Nefumatoare

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- mediu de lucru desosebit intr-un cadru special