Asistenta medicala

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Persons Romania cauta Asistenta Medicala, part-time, cu minimum de experienta si studii de specialitate pentru o gradinita particulara din Baneasa.
- sa asiste/efectueze controalele medicale prescolarilor;
- sa acorde asistenta sociala prescolarilor cu probleme sociale;
- sa se asigure de verificarea alimentaţiei corecte a prescolarilor;
- sa asigure conditiile necesare desfasurarii tratamentelor si recoltarii pentru copii;
- sa comunice cu parintii si apartinatorii copiilor;
- sa realizeze investigatii paraclinice uzuale ale copiilor;
- sa asigure sterilizarea materialelor si a instrumentarului;
- sa acorde primul ajutor in sistem de urgenta si sa cheme medicul;
- sa identifice problemele de ingrijire ale prescolarilor;
- sa efectueze urmatoarele tehnici medicale: administrare de medicamente pe cale orala, injectabila (intramusculara, intravenoasa, subcutanata) cutanata, prin sondaje, efectuarea de perfuzii (cu sau fara montare de branule), efectuarea de pansamente, resuscitare cardio-respiratorie in caz de nevoie, masurarea constantelor biologice de tip TA, temperatura, diureza, puls, respiratie si inregistrarea lor in foaia de temperatura a pacientului; efectuarea de analize curente si de urgenta (biochimie, hematologie, bacteriologie, micologice, serologice, biochimia urinii, imunologice, coagulare etc);
- sa desfasoare o activitate intensa de educatie pentru sanatate, in functie de problemele si starea prescolarilor din gradinita;
-sa respecte programul de lucru si regulamentul de ordine interioara ale unitatii.

CERINTE

Sa aiba insusiri de personalitate:
- seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa aiba calitati psihice necesare (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare); sa nu aiba antecedente penale; gandire laterala; atentie distributiva.

Persons este o agentie de recrutare si leasing de personal infiintata la sfarsitul anului trecut de catre o echipa tanara de antreprenori.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revolutioneze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane atat cu angajatorul cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement