Asistenta educatoare Montessori 3-6 ani

SC CEM ALTED SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati

Sunt specifice rolului de asistent de educator Montessori:

– pregatirea si intretinerea mediului, mentinerea unei atmosfere armonioase si propice activitatilor sub indrumarea educatorului principal

- se asigura de ingrijirea, orientarea, nevoile emotionale, experientele educationale si de dezvoltare ale copiilor.

CERINTE

- experienta de lucru cu copiii de minim 1 an
- studii de formare in metoda Montessori si experienta de lucru in acest sistem sau alt sistem alternativ de educatie reprezinta un plus
- cunoasterea buna a limbii engleze sau germane
- abilitatea de a organiza si sustine activitati in una din ariile – arts&crafts, kinetoterapie, dezvoltare personala etc este un plus
- abilitati bune de comunicare, organizare, creativitate

Scoala noastra are un concept unic pe piata din Romania, care se va construi treptat ca o comunitate puternica pentru copii din primii ani de viata si pana la 12 ani. Calitatea serviciilor pe care le oferim este o prioritate, iar ca echipa, suntem constienti ca eforturile sunt investite in sufletele si caracterele copiilor si in buna lor crestere, aceasta constituind motivatia noastra cea mai importanta.