Asistenta cabinet stomatologie

C.M.I. Dr. PELEA Tudor Razvan

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii
1. Primeste pacientul in cabinetul dentar.
2. Pregateste materialele, instrumentarul si aparatura pentru diagnosticul si tratamentul stabilite de medic.
3. Completeaza formele de evidenta ale pacientului dupa indicatiile medicului (fisa medicala, registrul de tratament, fisa de tratament protetic), bifeaza sedintele din planul de tratament, inregistreaza data sedintei si semnatura pacientului.
4. Asista medicul dentist in timp ce acesta stabileste diagnosticul si aplica tratamentul.
5. Pregateste bolnavul pentru interventia dentara: pozitionare in fotoliu, indicatii pentru clatirea gurii.
6. Lucru la scaun la cerintele medicului
7. Indica pacientului ceea ce trebuie sa faca sau sa nu faca dupa terminarea sedintei de tratament, pina la urmatoarea programare, in functie de interventia dentara efectuata.
8. Efectueaza programarea pacientului pentru sedinta urmatoare.
9. Tarifare in chitantierul CMI-ului.
10. Curatenie dupa fiecare pacient (masa de lucru + pardoseala); nu se face curatenie cu pacient in cabinet.
11. Tinerea evidentei tuturor pacientilor si a tuturor operatiilor efectuate.
12. Modifica eventualele schimbari in planul de tratament
13. Completeaza registrul cu evidenta lucrarilor tehnicienilor.
10. Pregateste fisele pentru urmatoarul pacient.
14. Curata (decontamineaza), dezinfecteaza si pregateste instrumentele folosite in vederea sterilizarii.
13. Sterilizeaza. Respecta norma privind efectuarea sterilizarii.
12. Curata tot cabinetul la terminarea programului medicului.
13. Raspunde de aplicarea codului de procedura a sistemului de gestionare a deseurilor periculoase.
14. Prezinta medicului planificarea necesarului de materiale pentru sistemul de gestionare a deseurilor periculoase;

Ordine interioara
Asistenta dentar :
1. Are o tinuta deosebit de curata si ingrijita.
2. Respecta egal toti pacientii, de asemenea impune respectarea regulilor cabinetului pentru toti pacientii.
3. Este responsabil de economia materialelor.
2. Anunta cu o saptamana inainte materialele care se termina (in ordinea folosirii).
3. Nu discuta cu medicul nimic personal cand este pacientul in cabinet sau in sala de asteptare cu pacienti de fata (atentie si la telefon).
4. Anunta medicul de sosirea urmatorului pacient sau daca de asemenea pacientul si-a anulat programarea pentru a se evita intarzierile sau a avea mai mult timp de lucru.
5. Anunta pacientii sa confirme cu o zi inainte a programarilor pentru consultatie primara.
6. Nu se fac aprecieri in privinta medicilor din alte cabinete.
7. Se respecta programul de lucru.
8. Telefoneaza pacientilor care nu au venit la programare si anunta regulile cabinetului.
9. Respecta egal toti pacientii.
10. Nu rezolva probleme personale in timpul programului.
11. Nu ia bani in afara chitantelor de la pacienti si se da restul exact.
12. Respecta normele de functionare ale aparaturii si instrumentarului.

CERINTE

Punctualitate, seriozitate, constiinciozitate.
Aspect ingrijit, doresc sa primesc in CV si o poza si o scurta prezentare.
Programul Luni, Miercuri, Vineri 13:00 - 21:00 si Marti, Joi 09:00 - 17:00
Nu imi doresc relatii pasagere, doresc incheierea unui contract pe termen lung, EXCLUS studentilor.

BENEFICII OFERITE

Dupa 6 luni bonuri de masa suplimentar.

DESCRIEREA FIRMEI

Cabinet Somatologic situat in Piata Muncii.
www.welldental.ro