Asistent vanzari showroom

EMAG.RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- initierea si finalizarea comenzilor date direct la sediu;
- promovarea produselor din oferta eMAG;
- oferirea de consultanta de specialitate pentru toata gama de produse comercializata, atunci cand clientul solicita acest lucru;
- mentinerea unui comportament si a unei atitudini profesionale si orientate spre client; fidelizarea clientilor;
- preluarea si rezolvarea situatiilor in care apar neconformitati.
- furnizarea de informatii catre clienti despre disponibilitatea produselor aflate in stoc.

CERINTE

- studii superioare (absolvent sau in curs);
- cunostinte tehnice: IT – nivel mediu;
- operare PC (MS Office – Word, Excel, Outlook, Browser Internet);
- limba engleza – nivel mediu – avansat.
CONSTITUIE UN AVANTAJ:
- minim 1 an experienta pe un post similar;
- cursuri in domeniul tehnicilor de vanzare sau de comunicare.
APTITUDINI:
- Bune abilitati de comunicare
- Capacitatea de a relationa cu usurinta
- Rabdare, calm, echilibru;
- Capacitatea de a lua decizii in timp scurt;
- Viteza de reactie;
- Atitudine proactiva;
- Orientare spre client;
- Orientare spre rezolvarea problemelor si spre rezultate;
- Capacitatea de a invata cu usurinta;
- Capacitate de analiza;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut, adecvat muncii individuale si in echipa;
- pachet salarial motivant;
- posibilitate de training si dezvoltare profesionala;
- oportunitati de dezvoltare a carierei.

Lansat in 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul si produse de birotica, eMAG se numara printre deschizatorii pietei de comert electronic din Romania. Calitatea serviciilor oferite si orientarea catre client au propulsat eMAG in pozitia de lider pe piata vanzarilor online. Cu o echipa de aproximativ 250 de angajati, eMAG are un portofoliu in care se regasesc atat produse si solutii IT si de comunicatii, cat si echipamente electronice high-end.

In cei sase ani de activitate, echipa eMAG a crescut in ritm alert. Anul acesta, eMAG devenit prima companie de comert online din Top 100 Capital, ocupand locul 50 in clasamentul celor mai bune companii angajatoare.

Prin activitatea pe care o desfasoara, eMAG.ro sustine dezvoltarea fortei de munca din Romania, oferind mai multe locuri de munca de inalta specializare, intr-o industrie in plina evolutie. Compania contribuie la formarea de specialisti in domenii asociate comertului online, de la programare, project management, pana la marketing, comunicare si vanzari, arii in care posibilitatile de specializare in invatamantul romanesc sunt limitate.