Asistent vanzari servicii telecom

Synco Telecom SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajatul va prelua solicitarile de informatii venite prin sistemul de live chat/support din partea clientilor de pe website-urile proprii. Serviciile/produsele vandute sunt de tip telecom: internet, webhosting, echipamente IT, etc

La momentul accesarii site-urilor noastre, clientul va primi o invitatie la chat in pagina web. In cazul in care accepta invitatia, angajatul nostru va incepe o discutie cu potentialul client, il va lamuri asupra serviciilor, costurilor si specificatiilor acestora (incercand evident sa-l convinga sa cumpere).

In functie de timpul disponibil va efectua si alte activitati specifice unui asistent vanzari:
-pregatirea si expedierea facturilor/contractelor/altor documente pentru diversi clienti sau solicitarea acestui lucru catre o secretara
-suport te tip sales prin telefon cu diversi clienti

Cel putin suportul de tip chat se va purta atat in romana cat si in ENGLEZA, clientii fiind atat romani cat si din strainatate.

CERINTE

-Cunostinte bune de limba romana si ENGLEZA scris, preferabil fiind si vorbit.
-Cunostinte foarte bune de utilizare a PC-ului.
-Cunostinte peste medie tehnice, la modul general (experienta intr-un mediu in care a fost necesara acordarea de suport catre utilizatori finali sau administrarea de servicii online: lucrul la un distribuitor de hardware/software, ISP, firma de hosting, CALL CENTER, similare)
-memorie buna, capacitatea de a retine lucruri noi din domeniul hardware/software

BENEFICII OFERITE

Mediu placut, invatarea multor lucruri noi.
Job aparte/nestresant (chat all day in mare).
Bonusuri pentru performante bune.

Furnizor de servicii telecom: Internet, datacenter, hosting, etc