ASISTENT VANZARI - SALES SUPORT

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie de distributie materiale de constructii si accesorii, oferind pe acest segment de piata produse la cele mai inalte standarde calitative, isi dezvolta echipa din Bucuresti. Punand la dispozitia clientului o gama diversificata de produse si accesorii, compania ii ofera astfel posibilitatea de a alege dintr-o paleta foarte larga de optiuni, concentrand intr-un singur loc toate categoriile de produse si accesorii pentru contructii civile sau industriale. Clientul este plasat in centrul atentiei, consultanii sai oferind servicii excelente atat la nivelul unui showroom de lux cat si prin contactarea directa a clientilor.
Descrierea postului
Asigurarea interfatei intre clienti, echipa de vanzari si firma
Transmiterea de oferte la clienti (posta, fax, e-mail)
Realizarea de baze de date cu clienti potentiali
Preluarea apelurilor telefonice, a corespondentei, mail-urilor
Realizarea rapoartelor (rapoartele de activitate ale agentilor, rapoartele de activitate catre clienti, fisele de consum carburant, telefon, situatia deplasarilor, etc.)
Orice alte activitati care duc la atingerea obiectivelor firmei (profit si cresterea valorii firmei pe piata).

CERINTE

Experienta pe un post similar asistent vanzari, sales support - minim 1 an (vanzari de materiale de contructii sau in domenii conexe constituie avantaj)
Foarte bune abilitati de comunicare, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale, spirit de initiativa, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator
Abilitati bune de utilizare a calculatorului
Cunostine de limba engleza
Abilitati de analiza si planificare
Persoana energica, proactiva, orientata catre rezultate
Rapiditate si acuratete in procesarea comenzilor
Eficienta, capacitate de a asimila permanent cunostinte noi.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, posibilitati de dezvoltare a carierei.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.