Asistent vanzari / ofertare - servicii IT

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea ofertelor comerciale si transmiterea lor catre clientii companiei
Pastrarea unei evidente exacte a contractelor incheiate
Actualizarea bazei de date cu clientii
Oferirea de informatii despre produsele si serviciile companiei la cererea clientilor
Raportare periodica

CERINTE

Studii superioare - Automatica si Calculatoare / Cibernetica / Economie
Experienta in administrarea de contracte in cadrul unui departament comercial / de vanzari
Cunostinte bune de hardware si software
Engleza - nivel avansat
Dinamism, implicare, atitudine orientata catre client
Abilitati foarte bune de comunicare si relationare

BENEFICII OFERITE

Companie multinationala - unul dintre liderii din domeniul IT
Mediu profesionist de lucru
Oportunitatea construirii unei cariere in cadrul companiei

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala