Asistent vanzari - IT / Telecomunicatii

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - SIEMENS SYSTEM PARTNER

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea / configurarea comerciala de centrale telefonice Siemens, Tiptel, Alcatel si echipamente IT
- Elaborarea si intocmirea ofertelor tehnico-economice conform politicii firmei si a listelor de preturi
- Implementarea strategiei de vanzari pentru realizarea planului de vanzari
- Consultanta si asistenta tehnica a clientilor
- Prospectarea pietei de desfacere
- Promovarea si prezentarea produselor societatii
- Contactarea potentialilor clienti si reprezentarea societatii in fata acestora
- Contactarea clientilor existenti si recrutarea de noi clienti, telefonic sau prin deplasare la sediul lor
- Urmarirea ofertelor si contractelor in derulare (respectarea termenelor si buna indeplinire a conditiilor contractuale)
- Semnarea si negocierea contractelor, aducerea de noi contracte, asigurarea participarii la licitatii

CERINTE

- Student / Absolvent Politehnica
- Permis de conducere categoria B
- Buni vorbitori de limba engleza
- Ambitiosi, cu spirit de echipa
- Experienta in configurari / vanzari de echipamente telefonice (centrala telefonica) si de date (retele structurate date voce)
- Avantaj cunoscatori ai echipamentelor SIEMENS si ALCATEL (centrale telefonice Siemens HICOM, HiPath, Alcatel 4200, OXO, OXE, aplicatii telefonie, telefoane voip, integrare sisteme IT), alte centrale telefonice (Panasonic, Samsung, Nortel, Mitel, etc)

BENEFICII OFERITE

- Laptop
- Program flexibil
- Colectiv tanar si dinamic
- Atmosfera placuta
- Posibilitati de dezvoltare a carierei

DESCRIEREA FIRMEI

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Solutii in comunicatii

Companie de consultanta si servicii in domeniul telecomunicatiilor, activa pe piata de centrale telefonice in Romania din anul 1991, partener autorizat SIEMENS, isi desfasoara activitatea in domeniile: distributie, vanzari, instalari si consultanta.

Distribuim, comercializam si instalam centrale telefonice ALCATEL, SIEMENS, oferim service, gama profesionala de telefoane analogice si digitale, terminale ISDN, servere / soft de comunicatii si gateway EICON, proiecte la cheie, garantie si asistenta,proiectare si executie cablari structurate UTP, consultanta gratuita,sisteme de transmisiuni PCM si HDSL, casti operatoare profesionale.