Asistent Vanzari

MIC.RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului:
Promoveaza produsele (food & nonfood) si serviciile din cadrul magazinului conform standardelor companiei in vederea satisfacerii nevoilor clientilor, oferind in acelasi timp o experienta de calitate clientilor.

Responsabilitati:
1. Deruleaza activitatea de vanzare de produse din magazin avand in vedere fidelizarea clientilor
• Furnizeaza informatii utile clientilor despre marfurile din magazine;
• Incaseaza banii sau alte forme de plata pentru vanzarea de produse din magazine.
2. Participa la gestionarea marfurilor din magazin conform procedurilor si instructiunilor operationale ale companiei
• Receptioneaza marfurile de la furnizori in conformitate cu facturile si avizele aferente;
• Eticheteaza si aranjeaza produsele pe raft;
• Verifica si consemneaza termenele de valabilitate ale produselor din magazin;
• Participa la efectuarea inventarelor periodice a stocurilor de marfa din magazine;
• Asista in realizarea inventarului si a comenzilor.
3. Asigurarea unei calitati sporite pentru interactiunea cu clientii prin:
• Cunoasterea produselor si oferirea de informatii despre acestea;
• Minimizarea plangerilor clientilor sau rezolvarea prompta a acestora.
4. Asigura curatenia din cadrul magazinului conform standardelor igienico-sanitare.
5. Supervizarea activitatilor atunci cand managerul de magazin nu este prezent.

CERINTE

• Experienta relevanta de lucru in relatia directa cu clientii;
• Experienta in comert reprezinta un avantaj;
• Atitudine orientata catre client si foarte bune abilitati de comunicare;
• Disponibilitate la program de lucru in ture;
• Cunostinte minime de operare PC - constituie un avantaj;
• Cunostinte limba engleza - constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial competitiv
• Program de pregatire/instruire

MIC.RO este o companie romaneasca de retail care ofera clientilor sai un nou concept de magazin de proximitate: o selectie bogata de produse pentru familie si gospodarie, servicii adaugate si un aspect modern si prietenos.