ASISTENT VANZARI

Sistec-SBsol - membru grup RTC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata va avea ca responsabiltati:
- participa la activitati de telemarketing - preia apelurile telefonice care ajung in departamentul vanzari si le rezolva sau le redirectioneaza conform procedurilor standard;
- redactarea ofertelor catre clienti - asigura suportul operational pentru transmiterea ofertelor catre clienti;
- redactarea contractelor contractelor comerciale;
- raspunde de actualizarea bazei de date cu informatii legate de clienti, conform procedurilor interne;
- retine si transmite reprezentantului de vanzari si sefului ierarhic orice informatie pe care o primeste in derularea relatiilor cu clientii, legata de concurenta, piata, etc;
- pregatire prezentari, redactare minute ale sedintelor de vanzari; planificari meeting, sarcini secretariat;
- colaboreaza si ajuta Account managerul in activitatile zilnice.

CERINTE

- experienta in vanzari 6 luni, vanzari solutii software;
- studii superioare (ASE/Politehnica/Informatica);
- cunostinte generale baze de date,infrastructura hardware, software
- persoana dinamica, atitudine proactive, focusata pe rezultate;
- abilitati de comunicare, empatie;
- tinuta business;
- limba engleza nivel mediu (scris, vorbit, citit);
- dornic sa lucreze intr-o atmosfera competitiva.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- oportunitati de dezvoltare a carierei;
- lucrul intr-o atmosfera competitiva;
- participarea la programe de dezvoltare personala si profesionala;
- cursuri de vanzare solutii IT, cursuri aplicatii software

Peste 230 de specialisti imbina experienta de business cu cele mai performante aplicatii si servicii IT pentru a oferi clientului sisteme bazate pe solutii consacrate si customizate pentru specificul si nevoile sale.
Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii ¿ la cheie ¿, care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.
Sistec-SBsol isi propune sa ofere clientilor sai o gama completa de solutii informatice pentru afaceri si servicii la standarde inalte de calitate, asigurate de o echipa competenta si motivata.
In momentul de fata, prin serviciile si solutiile oferite, Sistec-SBsol acopera tot ce inseamna solutii si servicii IT.
Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec-SBsol are arie de acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.
Principalele parteneriate: Microsoft Gold Certified Partner, HP Prefferd Partner, SAP, IBM, abas Software Germania, CAS Software Germania, Infomatix Ungaria, Fujitsu Siemens, Delta, Planet, Molex, Supermicro.
SBsol doreste sa aiba in echipa sa cei mai buni profesionisti. Vrei sa faci parte din echipa noastra? Vrei sa iti dezvolti cariera alaturi de profesionisti? Daca vrei sa incepi o cariera in cadrul unei companii in plina dezvoltare, APLICA ACUM!