Asistent vanzari

FLAMINGO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Future Shop - parte a grupului international de firme Flamingo, care se adreseaza segmentului de consumatori pasionati de noutatile din domeniul produselor electronice portabile cauta candidati motivati pentru urmatoarele responsabilitati:

- Promovarea si comercializarea produselor electronice portabile in magazinele Future Shop;
- Asigurarea suportului tehnic pentru client;
- Gestionarea stocului de marfa;
- Asigurarea serviciilor pre/post-vanzare (rate, garantie etc.);

CERINTE

- Experienta in domeniul vanzarilor - minim 1 an;
- Constituie un real avantaj experienta in vanzari de produse electronice portabile (GSM, camere digitale foto si video, MP3 play-ere, notebook-uri etc.)
- Studii medii/ superioare finalizate;
- Cunostinte de baza in domeniul IT & C si electronicii;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Prezenta agreabila, excelente abilitati de comunicare si prezentare;
- Capacitate de lucru in echipa si de organizare a activitatii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial corelat cu performanta;
- Oportunitati excelente de promovare si dezvoltare in cadrul unei echipe tinere de profesionisti.

Flamingo Internaţional este societatea holding pentru Grupul Flamingo, liderul pieţei de IT&C din Romania. Compania deţine o reţea de 114 de magazine IT şi electronica de consum în România, Bulgaria şi Serbia, sub brandurile Flamingo şi Future Shop, avand o suprafata totala de vânzare de circa 14.000 mp.
Strategia de dezvoltare a activităţii de retail Flamingo urmează trei direcţii majore: dezvoltarea unei reţele de retail formată din magazine de mici dimensiuni dedicate comercializării de aparatură IT şi electronică mobilă, continuarea dezvoltării reţelei actuale de magazine prin deschiderea unor noi locaţii precum şi modernizarea şi extinderea celor existente şi dezvoltarea unei reţele de magazine de mare suprafaţă în care să fie comercializată, în afară de produsele IT, o gamă largă de produse electronice şi electrocasnice.
Cifra de afaceri a Flamingo Internaţional estimată pentru anul 2005 este de peste 80 de milioane de euro. Situaţiile financiare ale Flamingo sunt auditate de PricewaterhouseCoopers.

Pentru mai multe detalii vizitati www.flamingo.ro sau www.flamingo.info.
Pentru aplicari on-line accesati www.flamingo.ro/cariere.asp.