ASISTENT VANZARI

FMCG Marketing & Distributie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizarea si prelucrarea stocurilor de marfa si a vanzarilor catre distribuitori (achizitii), clienti dar si vanzarile efective ale acestora in piata;
Evidenta vanzari piata/target si achizitii/target;
Evidenta distributie (clienti activi) versus target;
Raport evidenta activitate competitori directi (politica comerciala, preturi, oferte speciale, promotii);
Consolidare baza de date sales;
Rapoarte de analiza a indicatorilor de vanzari;
Prelucrarea comenzilor si transmiterea lor la timp catre parteneri;
Transmiterea la timp a rapoartelor stabilite cu partenerii nostri.

CERINTE

Absolvent studii superioare;
Minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
Cunostinte de vanzari si distribuitie;
Cunostinte financiare de baza si nivel bun de intelegere a afacerii;
Cunostinte solide PC (word, excel, power point);
Persoana organizata si constiincioasa;
Abilitati de comunicare si relationare;
Spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Telefon
Bonuri de masa
Training de specialitate

FMCG Marketing & Distributie este o companie cu capital romanesc, aflata in continua dezvoltare, avand o vasta experienta in managementul si administrarea vanzarilor, precum si in servicii de mercantizare si sampling ceea ce asigura succesul partenerilor nostri.
Echipa FMCG Marketing & Distributie are avantajul acoperirii nationale si al performantei la nivelul fiecarei divizii.
FMCG Marketing & Distributie asigura in prezent servicii de merchandising pentru Ursus Breweries, Panfoods Romania (cafeaua solubila Amigo), Zarea SA, Pambac, Matra Int. S.R.L., Romkuvert, Farmec S.A.
Puteti afla mai multe informatii despre noi accesand site-ul www.fmcgmanagement.ro.