Asistent Vanzari

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti:
Dinamic(a), spontan(a)
Persoana cu un inalt nivel de responsabilitate
Proactiv(a) si perseverent(a)
Flexibil(a), optimist(a), teamplayer
Ai:
Placerea de a vinde si a negocia
Charisma si fler
Atitudine pozitiva
Aspect fizic placut si tinuta profesionala
Cunostinte de baza despre industria hoteliera

Atunci locul tau este in echipa noastra de Vanzari! Accepta provocarea si vino sa ne arati cat esti de determinat(a) si orientat(a) catre rezultate!

Responsabilitatile tale vor fi:
Identificarea de noi clienti si updatarea permanenta a bazei de date.
Stabilirea contactului cu clienti potentiali prin activitate de telesales, identificarea nevoilor clientului si programarea intalnirilor de prezentare a serviciilor
Oferire suport in conceperea ofertelor, negocierea si incheierea contractelor
Actualizarea informatiilor despre clienti in sistemul de gestiune hoteliera (Opera)
Atingerea targetelor individuale stabilite
Realizarea de analize si rapoarte de activitate/vanzari

CERINTE

Cerintele noastre:
Absolvent de studii superioare (eventual: Economie, Turism sau/si Management)
Experienta minim 1 an in domeniul vanzarilor (de preferat vanzari active)
Limba engleza - nivel avansat
Cunostinte de operare PC, navigare internet
Disponibilitate pentru munca pe teren

BENEFICII OFERITE

Oferta noastra include:
Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Beneficii si facilitati acordate angajatilor CH, inclusiv in cadrul hotelurilor Continental si Ibis.
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Continental Hotels are o traditie de peste 20 de ani pe piata turistica din Romania. Inca de la inceput obiectivele companiei au avut in vedere furnizarea de servicii hoteliere pentru segmentul turismului de afaceri.
In prezent Continental Hotels este cel mai mare lant hotelier romanesc ce acopera piata de lux, business si economy, oferind, in acelasi timp, o gama completa de servicii si pentru segmentul MICE.
Portofoliul Continental Hotels cuprinde urmatoarele branduri proprii: Grand Hotel Continental (*****), Continental Forum(****), Continental(***), Hello Hotels(**), Concerto Restaurant, Balkan Bistro, Mondo Restaurant, Victoria Club , Tekaffe, Prin contractul de management cu grupul Accor, Continental Hotels detine si 4 hoteluri Ibis in Romania.
Orasele in care Continental Hotels este prezent sunt: Bucuresti, Arad, Oradea, Sibiu, Constanta, Tirgu Mures, Drobeta Turnu Severin si Suceava, totalizand peste 1860 de camere.