Asistent Resurse Umane

The Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sustine interviuri cu managerul companiei
Are grija de conturile companiei
Se ocupa de prosepectarea clientiilor noi

Îndeplineşte sarcinile delegate de directorul general
Ţine şi administrează agenda directorului, îl asistă la întalniri de serviciu
Preia şi direcţionează apeluri telefonice

Administrează documentaţia:
a. care ajunge în firmă: faxuri, scrisori pe care le verifică şi le redirecţionează dacă este cazul
b. internă: redactare documente, scrisori sau expedierea corespondenţei produsă de personalul firmei prin poştă/fax
c. arhivează documentele firmei
Face rezervări : avion , hotel, tren
Asigură transportul de la şi la aeroport a colaboratorilor/vizitatorilor
Ţine evidenţa persoanelor străine care se prezintă în calitate de colaboratori ai firmei
Efectuează traducerea anumitor documente
Asigura suport administrativ pentru toate departamentele firmei
Asigură activitatea de protocol din cadrul întâlnirilor
Să aibă o ţinută decentă (office) şi un limbaj adecvat
Respectă regulamentul de ordine interioară
- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Stabileste prioritati
- Realizarea si prezentarea bugetelor esimative catre client
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Realizarea documentelor interne specifice
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

Studii: administrative, economice (studii superioare)
Specializari sau cursuri: de comunicare, calculator (ECDL)
Capacitatea de organizare a timpului (time management) şi a sarcinilor de lucru
Atenţie distributivă
Orientare către cerinţele managerului dar şi a celorlaţi clienţi care intră în colaborare cu firma
Atentă la detalii
Realizează mai multe sarcini în acelaşi timp
Inteligentă (gândire logică, memorie) Diplomatie
Corectitudine, seriozitate, comunicativă, deschisă la nou, sinceră, punctuală
Capacitatea de a respecta termenele limită
- Limba germana avansat sau engleza

- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Studii superioare de finalizate
- Minim 1 an experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

The Connect
Executive Recruitment
www.mbspconnect.eu
A large and experienced recruitment team
Our greatest strength is the people who work with us. We carefully train and support our staff to ensure that you enjoy a high standard of attention and service. Our recruitment consultants are highly experienced and regularly take the time to keep themselves up to date in the sectors that they specialist in.
With a wealth of experience in the recruitment industry our consultants fully understand the needs of their clients and know the challenges, competition and the current market situation. This deep understanding of the industry and dedication to customer satisfaction is just one aspect that separates us from other recruitment consultancies.