Asistent referent partid politic

Confidential

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

In functie de varsta, experienta acumulata si aptitudini, angajatul se va ocupa in prima faza de:
- distribuire pliante;
- activitati de call center;
- activitati de secretariat in sediile partidului;
- asistent pentru activitatile cu caracter social-politic ale partidului;
- etc.

CERINTE

- persoana sociabila;
- usurinta in comunicare si exprimare;
- cultura generala medie sau peste medie;

Prezinta avantaj:
- candidatii nefumatori sau fumatori ocazional;
- candidatii care se implica in mod regulat in viata politica si sociala prin actiuni de tipul:
     --- participarea la actiuni de voluntariat
     --- actiuni ale diverselor ONG-uri
     --- participarea la vot in mod regulat, confirmata de timbrele de pe CI (desi nu reprezinta un criteriu eliminatoriu, participarea la referendumul de duminica 29.07.2012 va fi apreciata).
     --- au opinii legate de problemele politice actuale
     --- au ideii legate de problemele comunitatii
     --- etc;

BENEFICII OFERITE

- acumularea de experienta politica;
- intelegerea mai usoara a evenimentelor politice si sociale;
- posibilitatea de a participa la cursuri de comunicare;
- posibilitati de avansare;