Asistent redactor

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Oferirea de suport si monitorizarea activitatii echipei de redactori/ tehnoredactori
• Gestionarea relatiilor cu autorii, traducătorii şi alţi colaboratori externi (tehnoredactorii, corectorii și graficienii)
• Identificarea de noi colaboratori, mentinerea si extinderea echipei de colaboratori, in vederea optimizarii activitatii departamentului Editorial;
• Organizarea diverselor activități administrative la nivelul Diviziei
Pentru clientul nostru, cauta un asistent redactor care sa indeplineasca urmatoarele atributii:
• Participarea la şedinţele de management şi pregatirea rapoartelor corespunzătoare
• Urmarirea diverselor proceduri pana la finalizare
• Arhivarea / scanarea / transmiterea diverselor documente

CERINTE

• Studii superioare absolvite
• Experienta de cel putin 1 an intr-o pozitie similara
• Cunostinte avansate operare PC (Microsoft Office)
• Persoana energica, organizata, cu atitudine serioasa, pozitiva
• Capacitate de adaptare si invatare rapida
• Atitudini: atenție la detalii, creativitate, spirit de echipa
• Pasiune pentru carte
• Orientare catre rezultat

Persoanele interesate pot trimite CV-ul pe e-mail la iuliana.apopei@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/