Asistent Recuperare Creanțe

Provident Financial Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

•contactarea telefonică zilnică a clienţilor în vederea colectării creanţelor
•aflarea de noi date de contact ale clienţilor
•urmărirea plăţilor

CERINTE

•experienţă într-o poziţie similară, de minim 6 luni
•excelente abilităţi de negociere şi comunicare
•persuasiune, creativitate, spontaneitate
•persoană orientată spre rezultate
•persoană organizată
•atenţie la detalii
•disponibilitate pentru program flexibil de lucru
•spirit de echipă

BENEFICII OFERITE

•training intern
•oportunitatea de dezvoltare a carierei într-o companie multinaţională
•pachet salarial motivant

Provident Financial România este o instituţie financiară nebancară înregistrată în Registrul General al Băncii Naţionale a României şi specializată în acordarea de împrumuturi de valoare mică, pe termen scurt, direct la domiciliul clienţilor. Compania este parte a grupului britanic International Personal Finance (IPF), lider internaţional în furnizarea de credite de consum la domiciliu. IPF are peste două milioane de clienţi şi peste 5.000 de angajaţi care lucrează împreună cu aproximativ 30.000 de reprezentanţi în şapte ţări, pe două continente.